Lovardai alakzatok

2015.01.10 11:42

A lovardában szabadszáron egy idő után nem körbe-körbe fogunk ,,kavirnyázni" hanem feladatokat kell végrehajtani lovunkkal.Nem olyan kényelmes a helyzetünk,mint futószáron ,mert most saját magunkra és a lóra is figyelni kell.Amikor a lovasok egymást követve lovagolnak legelől halad az éllovas.Ő kezdi a feladatok végrehajtását és a többiek követik.Átmenetet és kiskört mindenki ott lovagol ahol tart a lovarda pontjában.Legalább egy lónyi távolságot kell tartani,hogyha a másik lova megbokrosodik,kirúg,bakol az veszélyes lehet ránknézve és a másik lovasra.Ne a másik lovat kövesse lovunk, figyeljünk hogy reagáljon a segítségadásokra.

Mikor elosztásban lovagolunk már a lovasok kb. egymástól arányos távolságra helyezkednek el és mindenki önállóan dolgozik.Ha a lovunk ,,ráhúz" a másik lovára lovagoljunk vele kiskört.Így távolabb kerülünk a másik lovától.

A lovardába hangos helyet kérek kiáltással lépünk be amire általában egy Tessék-kel válaszolnak.Mikor bevezetjük a lovat ott álljunk meg ahol nem zavarjuk a többi lovast. Lovaglás közben a bal kezek találkoznak.Ez azt jelenti hogy az egymással szemben lovagló lovas úgy kerüli ki a egymást, hogy bal kezei nézzenek egymás felé.Szóval a bal kézen lovagló lovas marad kívül,míg a jobb kézen lovagló beljebb tart.Akik már leléptetik lovaikat kivételt képeznek mert akkor ők húzódnak beljebb.

Bár a patanyom figurákkal már az első osztályba lovaglásunknál találkozhatunk,sokan még évek múlva is bizonytalanul kóvályognak.Hoztam egy képet amivel remélem segítségedre lehetek :)

Elérhetőség