Blog
Hát nem aranyosak? :)
Már 10éves korától foglalkozik lovakkal.Fotói szárnyra kaptak az interneten és a youtube-on.Videó bejárják a világhálót is és milliós nézettségeknek örvend.Azok a lovak kerültek hozzá amikre máshol nem volt szükség. Mára szőrén ugrik Classic Goldrush nevű lovával.
gyakran teszik fel a lovasok azt a kérdést, hogy :Mit szabad és mint nem szabad adni lovamnak enni? Én milyen egészséges saját eredetű nasikat ehetnek? Mik a mérgező növények a lovaknak?Mit tehegy a lovam megette?Ezekre a kérdésekre szeretnék választ adni és remélem segíteni fog !
mit ehet nasi-ként a lovam?
előszöris különlegesseb zöldséget gyümölcsöt is mit pl: a barack, csereszne, meggy
de ezeknél a gyüm
ölcsönél vicsázni kell! Ki kell magvazni mert a magjuk mérgező (egyébkén némejik kutya is megeszi !)
-
alma
-
barackfélék
-
banán
-
cékla
-
szeder
-
áfonya
-
sárgarépa zeller
-
cseresznye
-
kókusz
-
kukorica
-
datolya
-
füge
-
szőlő
-
grapefruit
-
saláta
-
mangó
-
narancs
-
őszibarack
-
körte
-
ananász
-
szilva
-
sütőtök
-
mazsola
-
karórépa
-
főzőtök eper
-
édes burgonya
-
mandarin
-
fehérrépa
-
görögdinnye (hélyastól is adható)
-
csírák: lucerna ,búza árpa

téli takarmányozás:a téli takarmányozás alapja a széna és valamilyen nedvdús takarmány.A kemény szálú széná(ka)t különösen kedveli a ló!:) Ahhoz, hogy lovunk kellően jóllakjon 6-10 kg széna szükséges.De a széna mennyiséga függ a ló munkájától, fajtájától, testtömegétől (néha a nemétől).A hidegvérű lovak álalában 10kg fogyaszt míg a melegvérű lovak 6-8 kg-ot és a pónik ♥ 1%21/2 kg-t esznek.A versenylovak (angol telivér, hannoveri,)3-4kg szénát ehetnek meg.A versenylovak esetében a 3-4kg széna arányos hisz minnél könnyedebb lovaknak kell lenniük de ez a szénamennyiség más lovaknál (pl:igavonó) már hátrányos és kevés aminek következménye a ló lefogyása ill. bélpanaszai.
☺☻
minnél természetesebben!
A rétiszéna a ló legtermészetesebb takarmánya.
VESZÉLYES A LOVAKNAK:
- avokádó
- hagyma
- burgonya
- datolya, szilva
- rebarbara
- paradicsom
- a burgonyafélék családjába tartozó egyéb növények
- brokkoli, karfiol (kólika miatt)
Ne kerüljön több állat az utcára!
Miért kell így lennie?
A Jobbik környezetvédelmi kabinetje sajtótájékoztatót tartott tegnap a kóbor állatok védelméért és a felelős állattartásra nevelésről. Magyarországon egyes becslések szerint több millió kóbor állat él. A magyarországi állatvédelem egyik legjelentősebb problémája a kóbor állatok, ezen belül is a kóbor ebek kezelése.
Az elmúlt 20 évben a kóbor állatok száma folyamatosan növekedett.
Az előző 20 évben a politikai elit megoldása a problémára az állampolgárok adójából finanszírozott, a települési önkormányzatok által megrendelt gyepmesteri tevékenység – azaz a legális gyilkolás!
A JOBBIK célja, hogy megelőzze a probléma kialakulását!
Ne kerüljön ki több állat az utcára!
A kóborállat állomány növekedése megállítható a felelős állattartás kialakításával, mely a kutyák kötelező mikrochipezésével és ennek országos adatbázisban történő nyilvántartásával érhető el.
Az ebek egyedi azonosítása nélkül (mikrochip) a kidobott vagy elkóborolt ebek esetében nincs esély az elkövető, illetve tulajdonos megtalálására.
Ma minden adófizető magyar állampolgár hozzájárul az alábbi költségekhez: a kóbor állatok közterületről történő befogása, 14 napos tartása, élelmezése, állatorvosi ellenőrzése, legyilkolása, a tetem ártalmatlanítása, valamint a közterületen lévő állati tetemek elszállítása és ártalmatlanítása.
Ezeket a költségeket az eb azonosításának hiányában a tulajdonos helyett a települési önkormányzatok fizetik meg. Ez több milliárd forint évente, országosan.
A kóbor állat probléma megoldása, az ebek kötelező mikrochipezése, az ivartalanítás népszerűsítése, a magyarországi kutyagyárakból kikerülő állatok számának szabályozási eszközökkel történő csökkentése.
Az Állatvédelmi törvény kimondja, hogy az ember környezetében tartott állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad.
Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos (melyet a Btk. büntetni rendel). Hiába a szigorú szabályozás, még egyetlen ítélet sem született állat elűzése, elhagyása vagy kitétele miatt.
A kóbor állat veszélyt jelent önmagára és környezetére is: balesetet okoz, emberre támad, kárt tesz a vadállományban, betegségeket terjeszt, állatkínzás áldozata lesz, elpusztul, stb.
A kötelező mikrochipezés és regisztráció, valamint az ivartalanítás népszerűsítése és támogatása által a kutyák száma jelentősen csökkeni fog; ennek következményeként néhány év elteltével nem lesz létjogosultsága a magyarországi kóborállat gyilkosság fellegvárának, a gyepmesteri telepeknek, ahol a befogástól számított 14 nap után erkölcsileg elfogadhatatlan indokkal – az állat tartója ismeretlen, az állat elhelyezése eredménytelen (ez a jogszabály szövege) – mindannyiunk anyagi hozzájárulásával gyilkolják le az „ember legjobb barátját”.
Az állatvédelmen belül a hobbiállat kérdéskör legfontosabb pillére a felelős állattartás.
Az elmúlt húsz évben az állattartók oktatására és a helyes állatvédelmi szemlélet kialakítására nem törekedtek.
A Jobbik célja, hogy az alapszintű állatvédelmi ismeretek - az állatok tiszteletben tartásának és kíméletének - készség szintű elmélyítését a gyermekeknél már óvódás korban ki kell alakítani.
A Jobbik célja egy szakképzett környezet-, természet- és állatvédelmi őrség megalakítása az azonnali intézkedések végrehajtására, valamint az állatvédelemben közreműködő hatóságok szakmai hiányosságainak kiküszöbölése érdekében.
Karácsonyi lovas képek




















Lovaglás... elképzelés vs. valóság










Ma elindítottuk az új blogunkat. Kérjük kövesse figyelemmel, igyekszünk mindig friss információkat közölni. Az üzenetek nyomon követése RSS csatornán keresztül is lehetséges.